Układanki

Drewniane układanki dla dzieci to doskonały sposób na zrównoważoną naukę kształtów, liter i cyfr. Zabawki z tej kategorii zostały wykonane z trwałego drewna, z troską o najmniejszy detal wykonania. Układanki z drewna wpływają na rozwój motoryki małej.

7 Produktów

Sortuj:

Układanka z klocków drewnianych dla młodszego dziecka

Dziecko podczas zabawy poznaje kształty za pomocą zmysłu dotyku i wzroku i stara się dopasować je w odpowiednie miejsca. Starsze dzieci skorzystają dodatkowo z rozwoju poznawczego liczenia i pisania. Wszystkie układanki drewniane dla dzieci z tej kategorii powstały w duchu koncepcji Montessori.

Drewniane układanki, które oferuje sklep producenta tablic manipulacyjnych Woobiboo, są dopasowane do indywidualnych potrzeb dzieci na każdym etapie rozwoju. Układanki drewniane dla najmłodszych to najczęściej różnorodne kształty – figury geometryczne i kolory, które dziecko uczy się poznawać za pomocą zmysłów. Gładkie drewno i bezpieczne, atestowane farby wykorzystane podczas produkcji układanek sprawiają, że maluch może rozróżniać kształty:

  • za pomocą dłoni,
  • za pomocą oczu,
  • wkładając klocki do buzi.

Drewniane układanki dla maluchów nie świecą i nie grają. Zabawa nimi sprzyja rozwojowi psychoruchowemu dziecka w duchu koncepcji pedagogicznej Marii Montessori. Podczas zabawy dziecko nie jest atakowane zbyt dużą liczbą bodźców, które w nadmiarze mogą doprowadzić do rozdrażnienia, rozkojarzenia i płaczliwości.


Układanka z klocków drewnianych dla starszych dzieci – doskonałe wsparcie metody krakowskiej

Chociaż klocki — układanki drewniane to zabawki uniwersalne, można wyodrębnić również te, dedykowane dla starszych dzieci. Układanki dla 5 latków to drewniane zabawki w typie puzzli, które zamiast kształtów uczą malucha kolejności cyfr, a nawet bardziej zaawansowanego alfabetu (małe i wielkie litery pisane). To doskonała nauka pisania i czytania realizowana w duchu Montessori. W ofercie mamy również układanki edukacyjne z personalizowanym imieniem, które są doskonałym początkiem na naukę czytania. Dziecko poznaje litery, dopasowuje je do kształtów, może wodzić po nich paluszkiem i tym sposobem utrwalać schemat i kolejność liter w swoim imieniu.

Opiekunowie, którzy uczą dziecko czytać, wykorzystując elementy lub cały schemat metody krakowskiej – z pewnością docenią nasze drewniane układanki dla dzieci. Doskonale wpisują się również w symultaniczno – sekwencyjną naukę czytania. To po prostu doskonałe drewniane układanki edukacyjne dla dzieci o wysokim potencjale terapeutyczno – rozwojowym.


Drewniane zabawki – układanki od Woobiboo

Drewniane układanki logiczne dla dzieci są świetnym sposobem na mądrą i rozwojową zabawę. Zabawki drewniane są nie tylko trwałe – oferują niezliczone rodzaje zabawy. Ich docelowe zastosowanie leży wyłącznie w wyobraźni dziecka. Układanki drewniane to również sortery, które uczą poznawania kolorów i wielkości, kształtów, cyfr i liter. Stymulują naturalne zdolności motoryczne dziecka, a także trenują koncentrację i pamięć.