Tablice manipulacyjne

Tablica manipulacyjna Woobiboard to połączenie zabawy i nauki – produkt, który inspiruje do odkrywania i majsterkowania, rozwija zmysły oraz sprawia ogromną radość.

Showing 1–15 of 29 results

Sortuj:

Tablica manipulacyjna

Szukasz zabawki edukacyjnej dla swojego malucha, która wpłynie na rozwój jego funkcji motorycznych i zmysłowych? Zobacz tablice manipulacyjne Woobiboard, które są rewelacyjnym połączeniem zabawy oraz nauki! Sprawdź i zamów z dostawą do domu tablice, które inspirują do majsterkowania, odkrywania, a przy tym zapewniają ogromną radość dziecku przez długie godziny!


Czym jest tablica manipulacyjna?

Tablica manipulacyjna to zabawka sensoryczna, która motywuje do rozwijania funkcji motorycznych oraz zmysłowych u każdego dziecka. Najczęściej występuje ona w formie stojaka lub zabawki zawieszonej na ścianie. Przybiera ona kształt drewnianej, prostokątnej tablicy, koła, czy wyciętej ulubionej postaci, na której powierzchni znajdują się elementy codziennego użytku, np. klamki, dzwonki, suwaki, zamki, buciki ze sznurówkami, zwierzątka, kółka, diody i wiele innych. Przymocowane przedmioty wyzwalają w każdym dziecku koordynację ręka-oko, a tym samym ciekawość świata i chęć do majsterkowania. Dzięki zabawce maluszek rozwija się w innym tempie w porównaniu do jego rówieśników, co ma wpływ na szybszy proces nauki w kolejnych latach jego życia.


Jakie korzyści daje zabawa tablicami manipulacyjnymi?

Największym atutem tablic sensorycznych jest to, że są wykonane w duchu Montessori, tym samym produkt pobudza niemal wszystkie zmysły! Dzięki nauce przez dotyk dziecko poznaje świat w nieco inny, twórczy sposób. Każdy z elementów wyzwala w dziecku pokłady kreatywności, spostrzegawczości oraz logicznego myślenia, co ma ogromny wpływ na dalszy proces rozwoju, nawet w dorosłym życiu! Oprócz tego produkt przynosi ogrom frajdy dla dziecka, jak również dla rodzica! Emocje wyzwalane podczas zabawy przekładają się na szybszy progres małej motoryki oraz samodzielności. Inną zaletą tablic jest zapewnienie swobody w trakcie majsterkowania, co przekłada się na godziny wspaniałej frajdy!


Jaką zabawkę manipulacyjną kupić?

Dzięki szerokiej ofercie możesz dostosować tablicę manipulacyjną do swojego dziecka. Oprócz tego tablica doskonale sprawdzi się na prezent dla dziecka. Produkt występuje w wielu wariantach kolorystycznych, wzorach, fakturach, jak również posiada różnego rodzaju elementy, które wyzwalają dotyk. Co więcej, możesz dostosować tablicę do koloru pokoiku! Zobacz, poniżej jaką tablicę manipulacyjną kupić dla dziewczynki, a jaką dla chłopca!

Tablica edukacyjna dla chłopca

W ofercie sklepu znajdziesz tablicę manipulacyjne stworzone specjalnie dla chłopców. Dla synka wybierz dziecięcą zabawkę sensoryczną w kolorach błękitu, szarości lub naturalnego brązu. Oprócz tego elementy umieszczone na tablicy powinny pogłębiać naturalne zdolności malców, dlatego najlepszymi dodatkami będą, m.in. figury geometryczne, klakson, odpinane klocki czy cyferki. W dodatku personalizacja w postaci imienia dziecka umieszczona na tablicy będzie dodatkowo zachęcać do nauki czytania!

Drewniana tablica dla dziewczynki

Z kolei dla dziewczynki wybierz produkt w odcieniach różu, fioletu, czy naturalnego drewna. Ponadto zdecyduj się na przedmioty umieszczone na powierzchni, takie jak: literki, cyferki, suwaki, wtyczki, buciki ze sznurówkami do nauki wiązania czy okienka, pod którymi kryją się ciekawe rysunki zwierząt! Dla dziewczynki możesz zakupić tablicę w kształcie dinozaura czy jednorożca. Wyjątkowe formy i kolory przedmiotu będą dodatkowo wyzwalać ciekawość oraz zapewnią dobrą zabawę!


Kiedy kupić tablicę manipulacyjną?

Tablica manipulacyjna dedykowana jest dla dzieci, które ukończyły 3-latka. Jednak dzięki zróżnicowanym modułom, które są przymocowane do struktury tablicy, produkt sprawdzi się nawet dla dzieci, które ukończyły roczek. Oczywiste jest, że zainteresowanie wybranymi przedmiotami jest zależne od etapu rozwoju każdego malucha. W związku z tym wybór odpowiedniego modelu powinien być dostosowany do konkretnego dziecka, jego szybkości rozwoju oraz wieku. Pamiętaj, aby w trakcie zabawy z wykorzystaniem tablicy zadbać o bezpieczeństwo malca!


Z jakich elementów wykonane są edukacyjne tablice sensoryczne?

Powierzchnia każdej tablicy wykonana jest z wysokiej jakości drewnianej płyty, na której zamontowane są przedmioty codziennego użytku, takie jak: suwaki, rączki, zamki, włączniki, dekoracje, pojazdy, literki, cyferki, klaksony, lusterka, wyciągane klocki, wtyczki, bajkowe ilustracje i wiele innych. Każdy z elementów tablicy charakteryzuje się oryginalnością i użytecznością. Są to przedmioty, które mają pobudzać malca do kreatywnych zachowań, a tym samym wpływać na rozwój jego umysłu i ruchów fizycznych, które z kolei oddziałują na postawę w życiu dorosłym. Dobór każdego modułu jest bardzo dobrze przemyślany i ma na celu inspirację do majsterkowania, co z kolei wpływa w dorosłym życiu na zdecydowanie, inspirację do odkrywania nowych rzeczy, odwagę czy pewność siebie.


Ile kosztuje tablica manipulacyjna dla najmłodszych?

Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup ręcznie wykonanej tablicy manipulacyjnej, zależna jest od wielkości oraz ilości użytych części składowych, które znajdują się na powierzchni. Cena zaczyna się już od 109 zł za modele w niedużych rozmiarach. Z kolei tablice wiszące z rozmaitymi akcesoriami to koszt od 159 do 789 zł. Najdroższe są modele stojące, które posiadają zestaw dwóch tablic! Cena za ten rodzaj rozpoczyna się od 549 zł, a może sięgać 1120 zł. Warto podkreślić, że droższe produkty posiadają większą ilość pomysłowych przedmiotów, które wpływają na jeszcze lepszy rozwój dziecka. W związku z tym nie warto oszczędzać na zakupie!


FAQ — najczęściej zadawane pytania

 1. Co to jest tablica manipulacyjna?
  Tablica manipulacyjna to bezpieczna zabawka w postaci drewnianej płyty, na której powierzchni znajdują się różnego rodzaju przedmioty użytku codziennego. Produkt zachęca do drobnej aktywności fizycznej, a tym samym kształtuje funkcje motoryczne oraz zmysłowe u każdego dziecka.
 1. Co daje tablica manipulacyjna?
  Ze względu na swoją unikalną formę, tablica pobudza wszystkie zmysły u dziecka. Wyzwala lepszą kreatywność, samodzielność, funkcje motoryczne, jak również spostrzegawczość oraz chęć poznawania nieznanych rzeczy. Aby wzbudzić zainteresowanie u malca, wcześniej warto pokazać mu osobiście działanie wybranych elementów.
 1. Od jakiego wieku stosować tablicę edukacyjną dla dziecka?
  Tablice dedykowane są dla dzieci, które ukończyły 3 rok życia. Jednak występują prostsze modele, które świetnie sprawdzą się nawet dla młodszych maluchów.
 1. Ile kosztuje tablica manipulacyjna?
  Cena zależna jest od wielkości oraz użytych modułów. Kwota za proste tablice zaczyna się już od 109 zł. Z kolei te droższe modele z większą ilością przedmiotów kosztują od 159 do 1120 zł.