Na ścianę

Tablica dla dzieci na ścianę utrzymana w duchu Montessori jest doskonałym sposobem na bezpieczną, uniwersalną i rozwijającą zabawę. Dziecko bawiąc się przedmiotami trwale zamontowanymi do tablicy, rozwija motorykę małą, uczy się zależności, rozwiązuje łamigłówki – jednym słowem, pogłębia swój rozwój psychoruchowy poprzez mądrą i dopasowaną do jego potrzeb zabawę. Tablica edukacyjna na ścianę spełni oczekiwania młodszych i starszych dzieci. Dzięki różnorodnym elementom i konstrukcjom na tablicy – każde dziecko znajdzie w niej coś dla siebie, a z czasem zacznie dostrzegać nowe rzeczy!

12 Produktów

Sortuj:

Tablice manipulacyjne na ścianę

Sprawdź tablice manipulacyjne na ścianę, które inspirują do rozwoju psychofizycznego dziecka i wpływają na jego rozwój zmysłowy! Wybierz dla swojego malca kreatywną tablicę manipulacyjną na ścianę Woobiboard, która motywuje do rozwoju motoryki małej, ćwiczy samodzielność, niezależność oraz pobudza do rozwiązywania łamigłówek!

Tablice manipulacyjne na ścianę — co to jest?

Tablica manipulacyjna na ścianę to świetny rodzaj zabawki sensorycznej dla dzieci, która zyskuje na popularności. Pobudza zmysły, motorykę ciała, koordynację, rozwija funkcje poznawcze i wyobraźnię! Produkt jest całkowicie bezpieczny i przybiera formę płaskiej tablicy, którą możesz powiesić lub zamontować na ścianie za pomocą kołków rozporowych w wybranym miejscu w swoim domu. Zabawka edukacyjna ma na swojej powierzchni zestaw, różnego kształtu elementów, które wzbudzają ciekawość dziecka i inspirują do odkrywania. Warto dodać, że każdy z modułów zamontowanych na tablicy pełni określone funkcje, które z kolei mają wpływ na wzrost zdolności manualnych, psychoruchowych, artystycznych, logicznych oraz wielu innych.

Dlaczego warto kupić tablicę manipulacyjną na ścianę?

Poprzez zabawę z wykorzystaniem tablicy manipulacyjnej sensorycznej zawieszonej na ścianie, maluch rozwija swoje zdolności motoryczne. Przedmiot zachęca do zabawy w pozycji stojącej, co wpływa na koordynację ciała zwłaszcza dla dzieci, które uczą się chodzić. Ponadto zabawka wywiera wpływ na prawie wszystkie zmysły, zwłaszcza dotyku. Co z kolei wpływa na polepszenie funkcji poznawczych, kreatywności czy pomysłowości. Tablica angażuje działanie prawej, jak i lewej półkuli mózgu, co ma bezpośredni wpływ na szybsze tempo rozwoju w porównaniu do rówieśników. Takie działanie przekłada się w kolejnym etapie życia dziecka na rozwinięcie pewności siebie, chęci poznawania nowych rzeczy, odczuwania satysfakcji czy koncentrację na celu. Co więcej, tablica z powodzeniem świetnie sprawdzi się jako prezent dla dziecka. W dodatku może być nadzwyczajną dekoracją w pokoju dziecka ze względu na swoją oryginalność, jak również użyteczność!

Jaką tablicę manipulacyjną dla najmłodszych wybrać?

Wybór tablicy manipulacyjnej dla dzieci zależy w głównej mierze od płci dziecka. W ofercie masz do dyspozycji wiele rodzajów tablic, które dedykowane są dla chłopców, jak i te dla dziewczynek. Wybierając produkt, zwróć uwagę na:

  • kolor,
  • wielkość,
  • materiał, z którego został wykonany,
  • akcesoria, które zostały przytwierdzone na powierzchni produktu.

Najważniejszym elementem w każdej tablicy są umieszczone na niej akcesoria, które mają pobudzać zmysły dziecka. Zazwyczaj są to rzeczy, które nawiązują do przedmiotów codziennego użytku, np. klamki, suwaki, zamki, okienka, lusterka, jak również labirynty, literki, dzwonki, naklejki ze zwierzątkami, klaksony i wiele innych. Jedne z nich rozwijają przestrzeń ścisłą i logiczną mózgu, natomiast drugą kreatywną i artystyczną. Oprócz tego możesz wybrać personalizację i zdecydować się na umieszczenie na powierzchni imienia swojego maluszka.

Od jakiego wieku dziecka stosować tablice manipulacyjne?

Tablice na ścianę doskonale sprawdzą się dla malców, które ukończyły 3 lata. Produkt wzbudza ogromną ciekawość dziecka, dlatego może być stosowany dla maluchów, które rozpoczynają naukę wstawania i podnoszenia. Dzięki szerokiej ofercie w naszym sklepie możesz dostosować tablicę oraz kształt akcesoriów do wieku dziecka. Dla najmłodszych wybieraj te prostej konstrukcji. Z kolei dla większych dzieci możesz zdecydować się na te większe z bardziej skomplikowanymi pomocami dydaktycznymi.

Ile kosztuje tablica sensoryczna na ścianę?

Cena, jaką należy przeznaczyć na tablicę manipulacyjną na ścianę, waha się od 109 do 789 zł. Kwota zależy od wybranego modelu, wielkości oraz elementów, które znajdują się na powierzchni.

FAQ

  1. Czym jest tablica manipulacyjna na ścianę?

Tablica sensoryczna na ścianę to zabawka wykonana w duchu Montessori. Łączy ona naukę i zabawę w jednym. Przybiera postać płaskiej tablicy, na której powierzchni są zamontowane ciekawe przedmioty codziennego użytku. Dzięki temu produkt zapewnia radość na długie godziny i jednocześnie rozwija funkcje psychomotoryczne u dziecka, dzięki stymulacji prawie wszystkich zmysłów.

  1. Na co zwrócić uwagę kupując tablicę manipulacyjną na ścianę?

W trakcie zakupu tablicy warto dobrać ją do płci dziecka oraz jego indywidualnych predyspozycji. Dla chłopców wybieraj modele w kolorach błękitu i szarości, natomiast dla dziewczynek różu, fioletu czy naturalnego drewna. Oprócz tego przeczytaj opinię o wybranym produkcie.

  1. Ile kosztuje drewniana tablica edukacyjna dla najmłodszych?

Cena za tablicę zaczyna się już od 109 zł. Droższe egzemplarze, które posiadają rozbudowane elementy, kosztują od 299 do 1120 zł. Zatem cena zależna jest od wybranego modelu, zastosowanych części manipulacyjnych, wielkości oraz rodzaju tablicy.

  1. Jak wygląda zabawa tablicą manipulacyjną?

Produkt gwarantuje atrakcyjną zabawę, która pobudza zmysły i daje bardzo dużą radość. Dziecko może korzystać z tablicy na różny sposób — zależy to od zastosowanych akcesoriów. Maluch może bawić się razem z rodzicami otwierając nieduże okienko z użyciem klamki, przesuwając elementy po labiryncie, trąbiąc klaksonem, zasuwając zamki i wiele innych!