Tablice manipulacyjne według eksperta – komentarz psycholog Katarzyny Korczyk

Zabawki, które rosną wraz z dziećmi w tym tablice manipulacyjne cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród rodziców małych odkrywców. Edukują, angażują, a do tego pięknie zdobią wnętrza. Co o zabawkach sądzi psycholog? Czy tablica manipulacyjna pozytywnie wpływa na rozwój dziecka i w jaki sposób? O charakterystyce wyjątkowych, drewnianych zabawek wypowiada się Katarzyna Korczyk, terapeuta ręki i nauczycielka  w przedszkolu.

Spis treści

  1. Co wyróżnia tablice manipulacyjne?
  2. Zabawki rosnące z dziećmi w przedszkolach

Rodzice coraz bardziej zwracają uwagę na charakterystykę zabawek swoich pociech. Można stwierdzić, że czasy kolorowych, dziecięcych produktów z plastiku mamy powoli za sobą. Obecnie liczą się zabawki, które zapewniają dzieciom rozwój, a do tego są wykonane z ekologicznych surowców. Bez wątpienia, w tej kategorii przodują tablice manipulacyjne, czego potwierdzeniem są wysokiej jakości Woobiboards.

Co wyróżnia tablice manipulacyjne?

To co wyróżnia tablice manipulacyjne to fakt, że jest to zabawka na lata, która “rośnie z dzieckiem”. Z racji na dużą liczbę elementów, maluch w każdym wieku może wybrać te właściwe dla siebie, a z czasem – sięgać po kolejne. Najmłodsza z pociech z pewnością zainteresuje się elementami świecącymi lub poruszającymi się. Dopiero po jakimś czasie zaciekawią ją elementy wydające dźwięk. Starsze dzieci będą natomiast skupione na przekładkach, zawiasach i wszelkich elementach, które należy do siebie dopasować. W ten sposób dziecko może rozwijać swoje umiejętności na każdym etapie – i to z tą samą zabawką.

Zabawki rosnące z dziećmi w przedszkolach

Charakterystyka tablic manipulacyjnych sprawia także, że są one doskonałe do wyposażenia miejsc, w których bawi się więcej dzieci. Wyposażenie przedszkoli, szkół czy placówek terapeutycznych w Woobiboards to sposób na efektywną integrację maluchów. Dzięki tablicom, nie tylko każde dziecko będzie miało dostęp do edukacyjnej i angażującej zabawki która rośnie razem z nim, ale również nauczy się pracy w grupach i czekania na swoją kolej. To bardzo ważne, ponieważ malec rozwija wówczas swoje kompetencje społeczne, niezbędne w kolejnych etapach życia.

Jako psycholog i pedagog w przedszkolu, ale również mama, wykorzystuję tablice Woobiboo do zajęć z dziećmi i widzę tego imponujące efekty. Zabawki pozwalają maluchom odkrywać nowe umiejętności w bardzo szybkim tempie, a do tego zajmują je na długi czas i sprawiają wiele radości. Z pewnością jest to produkt bezpieczny dla dzieci i godny polecenia każdej placówce i rodzicom. 

Może Cię też zaciekawić