Jakie zabawki wybrać dla rocznego dziecka?

Spis treści

  1. Zabawka dla rocznego dziecka – co należy wziąć pod uwagę?
  2. Co kupić dziecku na roczek?
  3. Edukacyjne zabawki dla dzieci z Woobiboo

Obecnie na rynku dostępne jest całe mnóstwo zabawek dla dzieci w różnym wieku. Mimo ogromnego wyboru wiele rodziców najmłodszych pociech zastanawia się, jakie zabawki dla rocznego dziecka będą skutecznie wspierać rozwój umiejętności i funkcji poznawczych. Edukacyjna zabawka dla dziecka to także doskonały pomysł na oryginalny prezent na roczek. Czym kierować się przy wyborze zabawki dla rocznego dziecka i jak wybrać odpowiednią?

Zabawka dla rocznego dziecka – co należy wziąć pod uwagę?

Wbrew pozorom, wybór odpowiedniej zabawki dla rocznego dziecka nie jest prosty i istnieje kilka ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy dokonaniu wyboru. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając prezent na roczek?

  • Bezpieczeństwo – dostępne na polskim rynku zabawki dla dzieci muszą posiadać certyfikat CE. Dzięki temu, rodzice malucha mają pewność, że zabawka w żaden sposób nie zaszkodzi dziecku i zapewni całkowicie bezpieczna rozrywkę. Aby otrzymać certyfikat CE, producenci zabawek muszą spełnić szereg wymagań i restrykcji, aby zabawka dla rocznego dziecka została uznana za bezpieczną.
  • Oznaczenie wiekowe – zabawki na roczek powinny posiadać odpowiednie oznaczenie wiekowe, dzięki któremu wiemy, że zabawka będzie odpowiednia dla dziecka na tym etapie rozwoju.
  • Użyte materiały – warto postawić na zabawki dla rocznych dzieci, które wykonane są z miękkich materiałów lub bezpiecznego plastiku. Należy zwrócić uwagę, aby zabawka nie posiadała żadnych niebezpiecznych elementów, które maluch mógłby połknąć.

Co kupić dziecku na roczek?

Roczne dziecko zaczyna już znacznie więcej rozumieć, dlatego wybierając zabawki, warto postawić na takie, które dostarczą sensoryczne bodźce i będą rozwijać umiejętności i zmysły malucha. Jako prezent na roczek świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju układanki drewniane, które pobudzą wyobraźnię przestrzenną oraz kreatywność dziecka i będą doskonałą inwestycją w przyszłość dziecka. Ponadto, dzięki konieczności dopasowania klocków to dobre ćwiczenie na rozwój małej motoryki. Układanki z literkami skutecznie pomogą w nauce alfabetu i składania pierwszych słów, natomiast układanki z cyferkami lub w formie zegara będą doskonałym wsparciem w nauce liczenia.

Ważne, aby maluch był zainteresowany zabawką, jednocześnie rozwijając takie zmysły jak wzrok, słuch i dotyk. Świetnie sprawdzą się zabawki interaktywne, które rosną razem z dzieckiem ucząc je rozpoznawania np. dźwięków. Doskonałym przykładem są stoliczki edukacyjne, które z pewnością zainteresują roczne dziecko, zachęcając je do nauki stawiania pierwszych kroków. Jako wyjątkowy prezent na roczek sprawdzi się także śpiewająca przytulanka, która uczy dzieci zręczności poprzez naciskanie na brzuszek.

Edukacyjne zabawki dla dzieci z Woobiboo

Zastanawiasz się jakie zabawki dla rocznego dziecka będą odpowiednie? Zwróć uwagę na oznaczenia wiekowe i to, która zabawka najlepiej rozwinie funkcje poznawcze malucha. Jako producent bezpiecznych zabawek doskonale zdajemy sobie sprawę z dopasowania zabawek dla dzieci do etapu ich rozwoju, dlatego stworzyliśmy tablice manipulacyjne dla dzieci, które choć zainteresują także roczne dziecko, przeznaczone są dla dzieci od 3 roku życia. Mogą natomiast służyć jako prezent na roczek, który spokojnie poczeka aż maluch nieco podrośnie i będzie mógł cieszyć się połączeniem zabawy i nauki poprzez odkrywanie i majsterkowanie.

Może Cię też zaciekawić